close

Social bookmarks

Facebook Twitter Mister Wong digg del.icio.us yahoo YiGG

Embed code

Size
x pixels
Other

Permanent link

Recommend content

E-mail address: Message:

Videos

Unit Price - WAMath10

  • from: CruiseSlater
  • uploaded: Sep 21, 2012
  • Hits: 262
  • Rating: 0 Rating: 0 Rating: 0 Rating: 0 Rating: 0 (0 Rating)
Description:

You have been asked to buy sandwich meat from the Northern. One pack of salami is listed at $4.97 for 500g and the competing brand is listed at $9.94 for 1000g (1Kg). Which is the better deal and why? (Hint: You may want to convert grams to kilograms, 1000g = 1Kg)

Show more Show less

0 comments

No comments yet.

Video CMS powered by ViMP (Community) © 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010